Read Das Leben des Balthasar Rüssow I-III by Jaan Kross Online

das-leben-des-balthasar-rssow-i-iii

Ajaloolise suurromaani sündmustik toimub valdavalt 16. sajandi Tallinnas suurte ajalooliste vapustuste ja taudide taustal. See on väikeste nimeta inimeste imelise püsivuse ja isandate tähtsalt-tühja rabelemise lugu. Keskmes jälgitakse kroonikakirjutajat, kes asetseb kahe peegli - suure ja väikese, välimise ja sisemise vahel....

Title : Das Leben des Balthasar Rüssow I-III
Author :
Rating :
ISBN : 9783446163874
Format Type : Hardcover
Number of Pages : 1475 Pages
Status : Available For Download
Last checked : 21 Minutes ago!

Das Leben des Balthasar Rüssow I-III Reviews

 • Inese Okonova
  2018-09-19 13:51

  Īsts smagsvars vēsturisko romānu žanrā. Pirmkārt, jau burtiski: grāmata ir tik smaga, ka brīžiem piespieda mani lasīt, sēžot pie galda, iztaisnotu muguru :) Arī visādi citādi šī ir pamatīga grāmata, kas ļoti krāšņi un izteiksmīgi lasītāja iztēlē iedzīvina 16. gadsimtu Livonijā. Vairāk gan, protams, igauņu galā, bet arī mums tas ir saprotams vēstures posms.Īpatnējākais ir tas, ka grāmata ir absolūti fiktīva Baltazara Rusova biogrāfija, jo par viņa dzīvi ticami zināmi tikai pāris fakti, bet, kas attiecas uz patiesu, pārliecinošu un dzīvu Livonijas vēstures un darbojošos personu tēlojumu, domāju, ka maz ir citu grāmatu, kas ar šo varētu sacensties. Īpaša pateicība pienākas tulkotājai Maimai Grīnbergai par bagāto un baudāmo valodu.

 • Ieva
  2018-10-12 13:48

  Jau kādu laiku metu acis uz šo romānu, taču tā apjoms (galvenokārt tieši svars) mani atturēja. Tad nu sagaidīju atvaļinājumu un izbrīvēju laiku. Un labi, ka tā!"Stūrglavības hronika" ir klasisks vēsturisks romāns, kura galvenais varonis Baltazars Rusovs gan pēc vārda ir reāls cilvēks, bet patiesībā, diemžēl, mēs par viņu zinām ļoti maz (vēsturnieki pat nav vienojušies līdz galam vai viņš bija igaunis kā šajā romānā vai tomēr vācietis). Tieši tāpēc ir interesanti lasīt - caur romānu galu galā sejas pantus iegūst ne tikai Latvijas pusē mazāk zināmais hronists (tas ir zināms tiem, kuri par vēsturi interesējas padziļināti), bet visa sarežģītā Livonijas 16. gs. beigu vēsture (tas nekas, ka koncentrējas uz Igaunijas daļu - notikumi jau skar arī mūsu vēsturi).Personīgi man ļoti patika arī teoloģiskās pārdomas, kas ielavījušās darbā caur varoņa mācītāja amatu.Notikumi ir spraigi, galvenais varonis - spilgts. Un grāmata ļoti vērtīgs laika ieguldīšanas veids.

 • Mikko Saari
  2018-10-13 19:54

  This took a while to read... But well worth it, this was an amazing story and an interesting view to the Estonia in the 16th century. I didn't know much about the area in those times, now I'm much wiser. This is a story of Balthasar Russow, who is a real, historical person, notable for his Livonian Chronicle. Writing that chronicle is a big part of this novel, but there's more to this, as the book covers Russow's whole life, from boyhood to deathbed.For the fans of historical fiction and those interested in the era or the area, this is highly recommended.

 • Zenta Siksna
  2018-09-29 12:52

  Paldies tulkotājai! Cik gan bagāta ir latviešu valoda!

 • Jānis
  2018-09-22 19:53

  Lielisks vēsturiskais romāns, mans mīļākais žanrs. Lasīju ar tādu pašu aizrautību kā reiz Deglava "Rīgu", tikai šis ir literāri augstvērtīgāks darbs.

 • Sirkkis
  2018-10-06 16:03

  Vähän kuin Alastalon salissa; ei lopu lukeminen hetkessä, 1221 sivua. Ensimmäisestä lukukerrasta mieleen jäi Balthasarin suhde tohtorinrouvaan; nyt Viron - Liivinmaan - historia ja ihmisten arki nousivat esiin.Krossin kieli on polveilevaa, piikikästä ja mukaansatempaavaa. Eletään 1500-luvun puoliväliä, elämä on täysin erilaista kuin nykyään. Tallinna on erilainen, kirkot seisovat edelleen paikoillaan.

 • Ilona
  2018-09-28 14:49

  Selles on ajalugu ja fiktsioon niivõrd hästi seotud. Hakka või uskuma, et nii oligi. Väga informatiivne raamat, mis puudutab tolle aja eesti olustikku ja valitsevaid suundi. Ja see on lihtsalt nii suurepäraselt kirja pandud - põhjalikult ja värvikalt.

 • Kaisa
  2018-10-11 19:43

  awesome!

 • Toomas Tamsar
  2018-09-21 13:00

  Võtsin selle raamatu hiljuti teist korda kätte ja oli veel parem kui esimesel.

 • Elina Kalnina
  2018-10-13 19:45

  Lieliska.

 • Gunta Līne
  2018-10-01 14:41

  vispār laba, tikai šausmīgi smaga, neērti lasīt. bet tas igauņu Kross ir jaudīgs rakstnieks, ir vērts. jo īpaši, ja patīk vēsture :)